7 prostych zasad na uniknięcie kłopotów i rozczarowań podczas wykonywania ślubnych projektów DIY (Zrób to sama)

Na naszym Poradniku Panny Młodej znajdziecie wiele inspiracji i projektów z serii DIY, czyli Zrób To Sama. Będziemy się starać w jak naprostrzy sposób wytłumaczyć krok po kroku jak wykonać dany projekt, jednakże już z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że  nie wszystko jest takie proste na jakie wygląda. Na bazie doświadczeń stworzyliśmy dla Was 7 prostych zasad, które należy przestrzegać, a gwarantujemy Wam,że unikniecie kłopotów, rozczarować i frustracji przy projektach ZTS (DIY).

Mamy nadzieję,że Wasze projekty DIY wyjdą tak jak sobie to wymarzyłyście, albo i jeszcze lepiej.

1. Zacznij od PLANU

Większość niepowodzeń ma miejsce w przypadku gdy nie ma określonego planu działań lub po prostu nie przestrzega się dokładnie instrukcji. Wydrukuj instrukcje i listę niezbędnych materiałów. Zaopatrz się w CIERPLIWOŚĆ , ponieważ projekty z serii ZTS wymagają czasu.  Zanim przystąpisz do pracy upewnij się,że posiadasz wszystkie niezbędne materiały i dokładnie prześledź plan działania.

2. NIE SPIESZ SIĘ, przeznacz na projekt odpowiednio dużo czasu.

Nie spiesz się!Jedynym sposobem, aby pozostać przy zdrowych zmysłach robiąc ślubne projekty DIY  jest przeznaczenie na nie odpowiednio dużej ilości czasu. Projekt robiony w pośpiechu nigdy nie wychodzi dobrze… i zwykle  nie sprawia on tyle przyjemności ile powinien. Jeżeli przygotowujesz coś na swój ślub, pamiętaj, aby zacząć ten projekt jak najwcześniej, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Wyszukaj projekt prosty, który wiesz,że uda Ci się wykonać samodzielnie.

3. Odpowiednio przygotuj MIEJSCE PRACY.

Stwórz sobie odpowiednie miejsce do pracy nad projektem np. w zapasowej sypialni, czyste miejsce w piwnicy lub garażu. Najlepszym miejscem pracy jest takie, gdzie w momencie zmęczenia można zrobić sobie przerwę, zamknąć za sobą drzwi i wrócić do projektu trochę później jak wróci Ci siła i ochota do dalszej pracy. Ważne jest rownież to, aby utrzymać to miejsce pracy w czystości i dobrze rozplanować przestrzeń. Ciężko jest pracować, gdy na stole wala się mnóstwo skrawków, które już dawno powinny wylądować w śmietniku, lub jeżeli rozsypany brokat czepia się do wszystkiego i brudzi elementy projektu, które nie powinny mieć na sobie brokatu.

4. Zadawaj pytania

Jeśli masz na myśli pomysł DIY, ale nie jesteś pewna, gdzie zacząć, odwiedź sklep plastyczny. Poszukaj odpowiednich materiałów, sprawdzić ceny, aby upewnić się , że ceny pasują do Twojego budżetu. Personel w większości sklepów plastycznych jest kompetentny i doskonale doradzi, które materiały są najlepsze do konkretnych zadań – nie bój się pytać! Najtańszym rozwiązaniem bywa zakup materiałów na portalach aukcyjnych, również tam można zadać konkretne pytanie sprzedającemu, zanim dokona się zakupu.

5. Stwórz prototyp zanim zakupisz mnóstwo materiałów

Stwórz  jeden lub dwa prototypy zanim zakupisz mnóstwo materiałów do wykonania ich większej ilości. Pamiętaj praktyka czyni mistrza, pierwsze kilka prototypów będzie wyglądało koślawo i niekoniecznie tak jak byś chciała, ale każdy kolejny będzie już coraz lepszy. Jeżeli jesteś zadowolona z ich wygladu możesz przejść do punktu szóstego….

6. Kupuj większe ilości, dostaniesz atrakcyjniejszą cenę

Jak już jesteś gotowa do zakupu większej ilości materiału, poszukaj najlepszej okazji cenowej. Zdarza się,że przy większej ilości materiałów, sklepy oferują zniżki. Genialnym pomysłem jest skorzystanie z portali aukcyjnych, tam znajdziesz na prawdę dobre okazje, być może nawet jeden sprzedawca będzie miał wszystkie potrzebne materiały, wtedy można liczyć na darmową przesyłkę. Upewnij się,że kupujesz wystarczająco materiałów, aby ukończyć projekt, bez konieczności dokupowania w międzyczasie.

7. Poproś o pomoc

Jeżeli masz do wykonania większą ilość, np winietek poproś kogoś o pomoc. Z niewielką pomocą przyjaciółki czy narzeczonego możesz szybciej ukończyć projekt, a przy tym mieć dużo zabawy i kreatywnie spędzić czas w gronie najbliższych Ci osób.

******

Nie bój się niepowodzeń. Zdarza się,że nie zawsze projekty DIY ( ZTS) wychodzą tak jak byśmy chcieli. Jeżeli kompletnie coś Ci nie wychodzi zrezygnuj z tego projektu, poszukaj łatwiejszego do wykonania, bo nie na sensu się niepotrzebnie stresować. Dodatkowy stres jest nie wskazany dla Przyszłych Panien Młodych, więc nie warto dokładać sobie frustracji na własne życzenie :)


zostaw komentarz

*