Plan dnia ślubu. Jak rozplanować czas? Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Mam spory problem bo nie mam pojęcia jak mam rozplanować czas w dniu ślubu. Nie wiem ile czasu wcześniej powinniśmy być w kościele, ile mniej więcej trwa błogosławieństwo itp. Nie mam pojęcia na którą powinnam się umówić z fryzjerką i makijażystką, a do tego ubieranie, jak się ze wszystkim wyrobić? Ślub mamy o 17:00, kościół jest oddalony od domu jakieś 20-30 min jazdy samochodem. Jak to wszystko rozplanować? 

Odpowiedź:

Dzień ślubu to dzień wymarzony, w którym wszystko powinno wypaść i wyglądać wprost idealnie, dlatego warto przygotować sobie plan dnia, aby wiedzieć ile czasu na wszystko potrzebujecie. Szkoda w tym dniu martwić się o drobiazgi, które można zaplanować wcześniej i rozsądnie rozplanować czas.

Dobrze skonstruowany harmonogram dnia ślubu to klucz do sukcesu. Poniższy harmonogram to baza startowa, został skonstruowany biorąc pod uwagę,że wszystkie miejsca przygotowań,ceremonii oraz wesela są oddalone od siebie max 30min jazdy samochodem. Swój plan dnia możecie stworzyć na podstawie naszego uwzględniając odległości i czas jaki potrzebujecie na dotarcie z miejsca na miejsce.

 PLAN-DNIA-SLUBU

UWAGI DODATKOWE: O czym należy pamiętać przygotowując plan dnia ślubu?

ŚNIADANIE- najważniejszy posiłek dnia! Choć w sytuacjach stresowych bywa,że nie chce się Wam jeść, śniadanie w dniu ślubu to podstawa! Unikniecie złego samopoczucia i burczenia w brzuchu :)

WŁOSY I MAKEUP- dokładnie dowiedz się u fryzjera jak i wizażystki ile czasu będą potrzebować w dniu ślubu na wykonanie fryzury i makijażu ( na wszelki wypadek dolicz do tego 15 minutowy zapas,abyś nie musiała się stresować,że nie zdążysz ze wszystkimi przygotowaniami).

ODBIÓR KWIATÓW I INNE DROBNE CZYNNOŚCI- aby nie dokładać sobie pracy w dniu ślubu poproście świadków lub kogoś z rodziny, by czynności typu odbiór bukietu z kwiaciarni załatwili za Was. W tym dniu skupcie się na sobie i na tym by wyglądać cudnie :)

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO- standardowo trwa do 10 minut

PODPISANIE DOKUMENTÓW PRZED CEREMONIĄ: dokładnie dowiedzcie się w swoim kościele o której godzinie powinniście pojawić się, by podpisać odpowiednie dokumenty. 


Comments

  1. A my mamy ślub na godz.12:00 i nie mam pojęcia jak mam wszystko ogarnąć :(

zostaw komentarz

*