Suknie ślubne 3/4 i dodatki

Coraz więcej Panien Młodych ceniących sobie styl i wygodę decyduje się na krótkie suknie ślubne. Suknie ślubne o długości 3/4 lub 7/8, stylizowane  na lata 50, są niezwykle dziewczęce, świetnie podkreślają biust, wąską talię i szczupłe kostki. Znalezienie ładnych dodatków do tego typu sukien ślubnych może okazać się nie lada wyzwaniem. Należy pamiętać,że nie wszystkie dodatki będą pasować i trzeba uważać, by akcesorium, które dobierzecie nie wyglądało karykaturalnie w zestawieniu z suknią 3/4 ( np.,długi 3 metrowy welon…)f73d7483fd7fa5f7b1367ec3a25d73bb
inspiracje_krotka_suknia_slubna

DODATKI DO WŁOSÓW PASUJĄCE DO SUKIENKI O DŁUGOŚCI 3/4

Uwaga przy wyborze welonu! Krót­ka suk­nia nie ozna­cza re­zy­gna­cji z te­go do­dat­ku. Jeżeli zdecydujecie się na we­lon na­le­ży go do­brać do dłu­go­ści kre­acji, a tak­że do fry­zu­ry. Naj­le­piej zde­cy­do­wać się na krót­ki, się­ga­ją­cy do ra­mion, któ­ry pod­kre­śli krój suk­ni i nie do­da cię­ża­ru syl­wet­ce.

inspiracje_welon_do_ramionPrzy wło­sach spię­tych, rozpuszczonych lub krót­kich pięk­ną ozdo­bą i niebanalnym dodatkiem do sukni 3/4 bę­dą:  du­ża spin­ka, fascynatory i woalki. Dodatki mogą być piórkowe, grzebienie lub spinki do włosów wykonane z kryształków lub pereł, materiałowe kwiaty, kokardki i mini kapelusiki. Dla ożywienia kreacji można wybrać dodatek do włosów w kolorze pasującym np. do koloru butów czy krawata Pana Młodego.

inspiracje_woalka

Dla Panien Młodych ceniących minimalizm polecamy opaski wykonane z perełek, kryształków lub koronki. Idealnie pasują do sukienek w stylu lat 50tych.

inspiracje_opaska_slub

Suknia w krótkiej odsłonie wymaga solidnej podstawy, czyli butów. Można wybrać klasyczne białe ślubne buty z ozdobami w postaci kokardek czy też obcasu ozdobionego kryształkami. Dla bardziej odważnych dziewczyn polecamy buty w kolorze!

inspiracje_butyKrót­ką suk­nię ślub­ną moż­na wzbo­ga­cić do­dat­ka­mi w postaci biżuterii. W przy­pad­ku skrom­ne­go kro­ju zna­ko­mi­cie bę­dzie pre­zen­to­wa­ła się oka­za­ła brosz­ka lub bransoleta. Naj­le­piej za­sto­so­wać zło­tą za­sa­dę – je­że­li suk­nia jest zdob­na, wów­czas za­kła­da­my skrom­ną bi­żu­te­rię i od­wrot­nie.

Oczywiście nie może zabraknąć bukietu :) Alternatywą  jest wy­bra­nie bi­żu­te­rii flo­ry­stycz­nej – kwia­to­wych bran­so­le­tek czy też  wian­ków.

Źródło zdjęć: Pinterest i Google 


zostaw komentarz

*